Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Marcin Tomaszewski, dziennikarz TVP Bydgoszcz. Zmarł nagle, miał 47 lat

Marcin Tomaszewski realizował programy kulturalne, publicystyczne, a także filmy oraz reportaże poświęcone historii (screen: bydgoszcz.tvp.pl)

Nie żyje Marcin Tomaszewski, dziennikarz TVP Bydgoszcz. Zmarł nagle w wieku 47 lat. W TVP pracował prawie 18 lat.

"Marcin erudyta. Wiecznie zapracowany, bezustannie skupiony, zorientowany w bieżącej sytuacji społeczno-politycznej na świecie i w Polsce" - opisują go koledzy z bydgoskiego oddziału TVP. Cytowana przez portal bydgoszcz.tvp.pl Grażyna Rakowicz, dziennikarka TVP 3 Bydgoszcz, mówi: - Mogłam obserwować tę jego codzienną pracę. Te przygotowania do programów, bardzo były to staranne przygotowania. Był bardzo dociekliwy w swojej pracy, bardzo twórczy.

Michał Adamski, dziennikarz TVP3 Bydgoszcz, dodaje: - Pasjonował się kinem i futbolem. I często udawało mu się łączyć te dwie rzeczy. Podczas festiwalu EnergaCamerimage rozmawiał z największymi gwiazdami kina jak równy z równym. Bo doskonale znał ich dorobek i doskonale znał się na kinie.

Marcin Tomaszewski realizował programy kulturalne, publicystyczne, a także filmy oraz reportaże poświęcone historii. Na antenie Telewizji Polskiej tworzył takie programy jak „A to historia", „Lekcja historii" czy "Przechodzimy do historii". W 2018 roku Rada Programowa TVP3 Bydgoszcz wyróżniła go tytułem „Talent Roku".

(MAT, 06.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.