Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Włoski korespondent raniony przez rosyjskich snajperów. Zginął jego ukraiński asystent

Corrado Zunino, pomimo odniesionych ran, nadal nadaje z Ukrainy (screen: Repubblica.it)

Reporter włoskiej gazety "La Repubblica" został ranny, a jego ukraiński tłumacz i asystent zginął na południu Ukrainy. Najprawdopodobniej zaatakowali ich rosyjscy snajperzy, podała gazeta na swojej stronie internetowej.

"La Repubblica" poinformowała, że korespondent Corrado Zunino i jego pomocnik Bogdan Bitik zostali ostrzelani w pobliżu głównego mostu w Chersoniu, po przejściu przez szereg ukraińskich punktów kontrolnych. Siły rosyjskie opuściły zachodnią część miasta w zeszłym roku, ale regularnie ostrzeliwują teren ze wschodniej części.

Czytaj też: Putin i Kreml wrócili na Twittera. Elon Musk przychylnie spogląda w kierunku Rosji

Zunino napisał, że został czterokrotnie ranny, a obecnie przebywa w szpitalu w Chersoniu. Gazeta opublikowała zdjęcie jego kamizelki kuloodpornej, z wyraźnie widocznymi uszkodzeniami od pocisków.

(MAC, 29.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.