Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Magia nagości. Polska" na razie nie wróci na antenę. "Spauzowaliśmy z produkcją"

Polską wersję "Magii nagości" prowadzi aktorka Beata Olga Kowalska (fot. Krystian Szczęsny/Grupa Kino Polska)

Grupa Kino Polska wyprodukuje drugi sezon serialu "To nie ze mną", który był premierowo nadawany w naziemnej Stopklatce. Z kolei na inną naziemną antenę – Zoom TV – na razie nie powróci program "Magia nagości. Polska".

Z informacji podanych w czasie konferencji Grupy Kino Polska wynika, że prace na planie drugiej serii "To nie ze mną" ruszą latem, a do emisji nowe odcinki trafią prawdopodobnie jesienią. Pierwszą serię produkcji można było oglądać jesienią 2022 roku. Według Nielsen Media serial śledziło wtedy średnio 78 tys. widzów, a udziały Stopklatki w czasie emisji były niższe od jej średnich miesięcznych wyników.

Czytaj też: "Hotel Paradise All Stars" od 25 maja w TVN Siedem. Dwa razy w tygodniu

– Jeśli chodzi o "Magię nagości. Polska", to trochę spauzowaliśmy z produkcją. Pokazujemy najlepsze fragmenty programu. Mamy też inne formaty, które chcielibyśmy wypróbować – mówił na konferencji Levent Gültan, członek zarządu Grupy Kino Polska. Jak dodał, "Magia nagości. Polska" osiągnęła sukces i stacja z niej nie rezygnuje. – Międzynarodowe wersje "Magii nagości" bardzo dobrze sobie u nas radzą, pytanie więc, czy zawsze musimy produkować polską wersję – stwierdził Gültan.

Według Nielsen Media trzeci sezon programu "Magia nagości. Polska" jesienią 2022 śledziło średnio 120 tys. widzów. Z kolei rok wcześniej jesienią pierwszy sezon przyciągał średnio 229 tys. widzów, a drugi, wiosną 2022 – 126 tys. Program podnosił wyniki pasma, w którym był nadawany.

Na konferencji przekazano też, że Grupa Kino Polska widzi możliwe synergie dzięki potencjalnym kolejnym wspólnym produkcjom z grupą Canal+, jej nowym głównym właścicielem. Pierwsza z nich to ogłoszony już program poradnikowy "Patent na zieleń" dla Canal+ Domo i Zoom TV.

Czytaj też: "Warszawianka" z Szycem w czerwcu w SkyShowtime

Ponadto Grupa Kino Polska nie planuje startu w konkursach na wolne miejsca na MUX 8, które KRRiT może ogłosić jeszcze w maju.

Grupa Kino Polska w 2022 roku uzyskała 284,8 mln zł przychodów i 47,7 mln zł zysku netto. 

(MNIE, 29.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.