Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC krytykowane za stronniczość w relacjach przed koronacją Karola III

Karol III wciąz nie zapracował na miano monarchy kochanego przez Brytyjczyków. Koronacja w sobotę 6 maja (fot. Wikipedia.org)

Grupa aktywistów Republic oskarża BBC o brak bezstronności w relacjach przed koronacją króla Karola III, zarzucając nadawcy, że całkowicie zarzucił krytykowanie monarchii. 

W liście do Davida Jordana, dyrektora BBC ds. standardów redakcyjnych i politycznych, szef Republic, organizacji otwarcie występującej przeciwko monarchii, Graham Smith napisał, że skarga jest "szczególnie pilna w świetle zbliżającej się koronacji”. Grupa twierdzi, iż niedawny sondaż, który zleciła pokazuje, że zaledwie 15 proc. Brytyjczyków jest entuzjastycznie nastawionych do koronacji i zarzuca BBC służenie "kurczącej się mniejszości".

Rzecznik BBC odpowiedział: "Uważamy, że nasze relacje są uczciwe i należycie bezstronne, a BBC News zawsze stara się odzwierciedlać różne punkty widzenia w naszych relacjach z Royal”. Nadawca uważa, że koronacja jest wydarzeniem o znaczeniu historycznym i dla wielu widzów w Wielkiej Brytanii i na świecie będzie okazją do świętowania.

"Poparcie dla zniesienia monarchii wzrosło o ponad 30 proc., a poparcie dla monarchii wśród osób poniżej 40. roku życia spadło poniżej 50 proc.. Jednak nic z tego nie znajduje odzwierciedlenia w relacjach BBC" - dowodzi Smith.

Koronacja Karola III jest zaplanowana na sobotę 6 maja.

(MAC, 18.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.