Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PiS przegrał głosowanie w Sejmie, ale w depeszy PAP je wygrał

"Depesza została wycofana. Przygotowano poprawioną – już także PAP wie, że ustawa upadła" – skomentował Patryk Słowik z WP (fot. Piotr Molęcki/East News)

Polska Agencja Prasowa puściła depeszę, że Sejm odrzucił senackie weto do ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, choć w rzeczywistości Prawu i Sprawiedliwości to się nie udało.

"Sejm ponownie opowiedział się w głosowaniu za ustawą o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta" – można było przeczytać w depeszy PAP, którą zdążyły zamieścić także niektóre serwisy, jak np. Rynekzdrowia.pl czy Wnp.pl. Jak przekonywała agencja, za odrzuceniem uchwały Senatu głosowało w piątek 224 posłów, przeciw było 222, wstrzymało się 2 posłów. Jednak, żeby Sejm mógł odrzucić senackie weto, potrzebna jest większość bezwzględna, a ta w tym głosowaniu wynosiła 225.

Czytaj też: Zbigniew Ziobro nazwał wicenaczelnego Onetu Andrzeja Stankiewicza "szambiarzem"

"PiS nie znalazł w Sejmie większości, by obronić ustawę o jakości w opiece zdrowotnej po senackim odrzuceniu. Ale to nie szkodzi. PAP rozesłała do mediów depeszę, z której wynika, że PiS wygrał głosowanie i ustawa trafi do podpisu przez prezydenta" – skomentował na Twitterze w piątek wieczorem Patryk Słowik, dziennikarz Wirtualnej Polski. "Depesza została wycofana. Przygotowano poprawioną – już także PAP wie, że ustawa upadła" – napisał kilka minut później Słowik.

Czytaj też: Tomasz Lis usłyszał prokuratorski zarzut reklamowania alkoholu w "Newsweeku"

(KOZ, 17.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.