Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Więziony przez białoruski reżim dziennikarz Andrzej Poczobut skończył 50 lat

Andrzej Poczobut został zatrzymany 25 marca 2021 roku (fot. materiały prasowe)

Andrzej Poczobut, więziony przez białoruski reżim dziennikarz i działacz, korespondent "Gazety Wyborczej", w niedzielę skończył 50 lat.

Z okazji 50. urodzin Andrzeja Poczobuta zespół "Gazety Wyborczej" razem z dziennikarzami z innych redakcji przygotował specjalne nagranie wideo z życzeniami dla uwięzionego przez reżim kolegi. "Gazeta" prowadziła też akcję wsród czytelników pisania kartek z życzeniami dla więźnia sumienia.

Czytaj też: 50. urodziny Poczobuta. Rzecz o Andrzeju, który kuszeniu nie uległ

Andrzej Poczobut został zatrzymany 25 marca 2021 roku. Od tamtego czasu przebywał w areszcie. Na początku lutego Poczobut został skazany na osiem lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Był oskarżony m.in. o nawoływanie do sankcji przeciwko Białorusi i o podżeganie do niepokojów społecznych.

Andrzej Poczobut w 2011 roku i 2021 roku otrzymał tytułu Dziennikarza Roku.

(KOZ, 17.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.