Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 30, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brand24 z najlepszym wynikiem finansowym w historii spółki

Założycielem Brand24 jest Michał Sadowski (screen: YouTube/Michal Sadowski)

Brand24, spółka oferująca narzędzie do monitoringu mediów internetowych, w 2022 roku zwiększyła przychody o 40 proc. - do 22,2 mln zł.

Zysk netto spółki Brand24 zwiększył się sześciokrotnie, do 1,5 mln zł, a EBITDA wzrosła w ciągu roku o 79 proc., do 5,3 mln zł.

Na początku br. spółka ogłosiła przegląd opcji strategicznych, którego celem jest znalezienie partnera, który wsparłby jej rozwój zagraniczny, szczególnie w USA.

Firma w 2022 roku pozyskała 3,8 mln zł dotacji z funduszy europejskich na prace nad szerszym zastosowaniem algorytmów sztucznej inteligencji. 

Michał Sadowski, założyciel Brand24, podkreśla, że firma nieustannie inwestuje w rozwój swoich produktów, skupiając się na rozwiązaniach sztucznej inteligencji. "Tam, gdzie są one kosztowne, tworzymy własne (model AI sentymentu, języka). Tam, gdzie taniej jest korzystać z gotowych narzędzi, integrujemy się z gotowymi rozwiązaniami (np. ChatGPT/GPT4 w Insights24)" - informuje Sadowski w komunikacie spółki.

(KAP, 30.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.