Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google udostępnia swój model sztucznej inteligencji i goni ChatGPT

Google Bard na razie dostępny jest w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii (screen: YouTube/ABC News)

Google we wtorek po raz pierwszy na szerszą skalę udostępnił chatbota Bard, w dużej mierze kopiującego rozwiązania ChatGPT stworzonego przez OpenAI i wspieranego finansowo przez Microsoft. Na razie dostęp do Barda mają tylko użytkownicy w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Bard nie zna innego języka niż angielski. Google zapewnia jednak, że czatbot pojawi się w większej liczbie krajów i w większej liczbie języków. Ale dopiero za pewien czas. Obecnie najlepiej działają zabezpieczenia. Przez VPN nie da się uzyskać dostępu.

Ci, którzy widzieli nowego chatbota stwierdzili, że wydaje się być klonem chatbota wyszukiwarki Bing.

Zobacz także: Kanał chrześcijański i muzyczny wśród wstępnych zgłoszeń na MUX 8

Wcześniej Bard był dostępny tylko dla zatwierdzonych testerów. Google opisuje Bard jako eksperyment umożliwiający współpracę z generatywną sztuczną inteligencją. Technologią, która opiera się na danych z przeszłości w celu tworzenia, a nie identyfikowania treści.

Jack Krawczyk, starszy dyrektor produktu powiedział, że Google koncentruje się na użytkownikach. Wewnętrzni i zewnętrzni testerzy zwrócili się do Barda o "zwiększenie produktywności, przyspieszenie realizacji pomysłów, rzeczywiste podsycenie ich ciekawości" - oświadczył.

(MAC, 22.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.