Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z Twitcha odchodzi współzałożyciel i dyrektor. Bo chce być dobrym ojcem

Emmett Shear zakładał Twitch w 2006 roku, pod inną nazwą i w innym kształcie niż obecnie (fot. Wikimedia Commons/Web Summit)

Emmett Shear, współzałożyciel i od początku dyrektor generalny aplikacji społecznościowej Twitch, w trybie natychmiastowym opuszcza platformę. Zastąpi go aktualny prezes Dan Clancy.

Shear powiedział, że będzie nadal pracował przy Twitchu, ale w roli doradcy. Uznał, że po tym, jak został ojcem, nie może poświęcać platformie tyle czasu, jak do tej pory.

Twitch, serwis przeznaczony głównie do transmisji gier, Shear zakładał 12 lat temu z Justinem Kanem. W roku 2014 serwis został za 970 mln dol. przejęty przez Amazon, ale Shear pozostał na jego czele.

Czytaj też: TikTok ukarany w Rosji za propagandę LGBT, Twitch za treści związane z wojną

Przypomniał, że projekt rozpoczął się jesienią 2006 roku jako reality show o życiu Justina Kana - nadawany na żywo przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. To przekształciło się w stronę internetową Justin.tv, której współzałożycielami byli Shear, Kan, Michael Seibel i Kyle Vogt. Po tym, jak gracze zaczęli używać Justin.tv do transmitowania swoich rozgrywek, firma uruchomiła dedykowaną usługę Twitch.tv w połowie 2011 roku. W lutym 2014 roku oficjalnie zmieniła nazwę na Twitch Interactive. 

Obecnie Twitch ma ponad 8 mln streamerów miesięcznie. Po odejściu Lina w listopadzie 2020 roku, wcześniej dyrektora operacyjnego, Shear stał się ostatnim z tych, którzy pracowali przy tworzeniu projektu.

(MAC, 20.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.