Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef KRRiT wszczął postępowanie wyjaśniające ws. reportażu TVN 24 o papieżu

"Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpływają liczne skargi w związku z tą audycją, a ich liczba nadal rośnie" - napisał Maciej Świrski (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski wszczął postępowanie wyjaśniające po emisji reportażu "Franciszkańska 3" w TVN 24. 

Przewodniczący KRRiT w oświadczeniu opublikowanym na stronie regulatora poinformował, że wezwał nadawcę do przesłania wyemitowanego materiału.

"Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpływają liczne skargi w związku z tą audycją, a ich liczba nadal rośnie" - napisał Maciej Świrski.

KRRiT dotychczas otrzymała 42 skargi na reportaż TVN 24. Jak podaje rzeczniczka regulatora Teresa Brykczyńska, pochodzą one m.in. od przedstawiciela Polonii z Chicago i Janusza Kaweckiego, byłego członka Krajowej Rady. Autorzy skarg zarzucają stacji m.in. nierzetelny materiał, godzenie w dobre imię i autorytet Jana Pawła II oraz obrazę uczuć religijnych. 

W reportażu "Franciszkańska 3" dziennikarz TVN 24 Marcin Gutowski przedstawił dowody na to, że Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele zanim został papieżem.

Zgodnie ze standardową procedurą KRRiT regulator po otrzymaniu skarg występuje do nadawcy o przekazanie materiałów.

(KOZ, 16.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.