Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza druga edycja "ArteKino Classics" Arte.tv

Polscy widzowie w ramach "ArteKino Classics" zobaczą około 20 produkcji (screen: Arte.tv)

Serwis Arte.tv rusza z drugą edycją cyklu "ArteKino Classics", prezentującego kino europejskie.

"W cyklu znalazły się filmy kultowe w swoich krajach, które odcisnęły trwałe piętno na europejskiej historii kina i do dziś nie straciły na aktualności" – zapowiada Arte.

"ArteKino Classics" przedstawia filmy kina europejskiego powstałe do 1995 roku. Wiele tytułów jest z lat 70. i 80.

Polscy widzowie zobaczą około 20 produkcji, w tym filmy węgierskiej reżyserki Márty Mészáros, Szwedki Mai Zetterling i Czeszki Very Chytilovej. 

W marcu w ramach cyklu "ArteKino Classics" Arte udostępni bezpłatnie sześć pierwszych filmów: brytyjską produkcję "Scrubbers", szwajcarską "Koronczarkę", grecką "Face to face", estoński film "Stolen Meeting" oraz dwa francuskie filmy "Kim jesteś, Polly Maggoo?" i "Mur". 

Filmy dostępne będą w wersji z napisami w języku polskim.

Arte.tv to bezpłatny kulturalny serwis VoD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego Arte.

(KOZ, 14.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.