Dział: PRASA

Dodano: Marzec 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Newsweek Polska” z okładką o prawicowych mediach. „Szczujnia zabija”

„Gotowi na każda komendę funkcjonariusze mediów władzy nie cofają się przed niczym. W państwie PiS machina nienawiści niszczy ludzi” - zapowiada tekst redakcja

Czołówkowy tekst najnowszego numeru tygodnika „Newsweek Polska” (RAS Polska) traktuje o mediach w kontekście sytuacji ze Szczecina i śmierci 16-letniego Mikołaja, syna posłanki Magdaleny Filiks.

Press

„Newsweek Polska” z datą wydawniczą 13-19 marca 2023

Okładkowemu tytułowi „Szczujnia zabija” towarzyszy grafika z psami oznaczonymi kolejnymi brandami prawicowych mediów. 

„Gotowi na każda komendę funkcjonariusze mediów władzy nie cofają się przed niczym. W państwie PiS machina nienawiści niszczy ludzi” - zapowiada tekst redakcja.

Czytaj tutaj: Polskie środowisko dziennikarskie potępia działania autorów Radia Szczecin i wzywa do "ukarania osób odpowiedzialnych za złamanie podstawowych reguł zawodu"

Redaktor naczelny „Newsweeka Polska” Tomasz Sekielski pisze: „Czuję złość i bezradność, nie chcę tego ukrywać. To historia bez happy endu. Kulturalnemu człowiekowi zaczyna brakować słów, by we właściwy sposób opisać łajdactwa obozu władzy, których jesteśmy świadkami. Bezwstyd tego środowiska i niegodziwości, jakich się dopuszcza, wywołują we mnie gniew. Gniew tym większy, że rządzący politycy postanowili za zdjęciami papieża ukryć trumnę dziecka, które wraz z rodziną padło ofiarą skoordynowanej politycznie, medialnej nagonki”.

Głównym materiałem numeru jest śledztwo Jakuba Korusa i Grzegorza Rzeczkowskiego zatytułowane „Uderzenie w posłankę Filiks było zaplanowaną akcją. Odwetem za to, co zrobiła Magda". Lead brzmi: „Wykonawcą był człowiek po przegranych procesach o zniesławienie, którego wyrzucono z kilku redakcji”.

(MAT, 12.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.