Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Platforma nie wpuściła na spotkanie ekipy TVP. „To nie są media”

Pracownik TVP: „Nie zostaliśmy wpuszczeni w bardzo nieelegancki sposób. Wyszedł rzecznik PO i nazwał nas aparatczykami, nie dziennikarzami. Zostałem na korytarzu” (screen: TVP Poznań)

„Jesteśmy otwarci dla mediów. Niestety, ale telewizja rządowa to nie są media w rozumieniu prawa prasowego” - tak Borys Budka, wiceszef Platformy Obywatelskiej tłumaczy, dlaczego ekipa TVP nie została wpuszczona na spotkanie liderów PO, jakie odbywało się w robotę w poznańskim hotelu „Mercure”.

Na łamach „Głosu Wielkopolskiego” (Polska Press) sytuację z punktu widzenia TVP opisywał dziennikarz poznańskiego oddziału TVP Eugeniusz Romer: „Dostaliśmy e-mail z zaproszeniem. Później, kiedy zapytaliśmy o techniczne szczegóły, po kilku godzinach, wczoraj wieczorem [w piątek] dostaliśmy maila, że telewizja publiczna nie ma być jednak obecna, że wycofują zaproszenie" - relacjonuje Romer. Dalej opowiada: "Pojechaliśmy oczywiście, żeby zrobić relację z ważnego wydarzenia. Nie zostaliśmy wpuszczeni w bardzo nieelegancki sposób. Wyszedł rzecznik PO i nazwał nas aparatczykami, nie dziennikarzami. Zostałem na korytarzu."

To przemyślany ruch polityków Platformy. Podobnie będą robić w innych tego typu sytuacjach. - Odmawiamy TVP wejścia. Robimy to świadomie. Zwłaszcza teraz jest to aktualne, na czasie. Każdy inny jest mile widziany - mówił „Gazecie Wyborczej” Borys Budka, szef klubu KO i wiceszef Platformy.

Programy informacyjne Telewizji Polskiej w ostatnich dniach w absurdalny sposób atakują Platformę Obywatelską. W ten sposób próbują naprawiać swój wizerunek  po tragedii 16-letniego Mikołaja, syna posłanki PO. Radio Szczecin i TVP Info przyczyniły się do ujawnienia danych chłopca, ofiary pedofila.

(MAT, 12.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.