Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Dział: PERSONALIA

Dodano: Styczeń 10, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Biedziak dziennikarzem?

Znana twarz polskiej policji, Paweł Biedziak, zrzuca mundur. Wieloletni rzecznik Komendy Głównej będzie pracować w mediach - pisze "Rzeczpospolita".

Biedziak zaczyna nową pracę 1 lutego. Według informacji "Rzeczpospolitej" rozmawia z kilkoma redakcjami ogólnopolskich gazet i stacjami telewizyjnymi, ale nie chce zdradzić, z kim podpisze umowę. Według informacji dziennika może trafić do TVN.
46-letni Paweł Biedziak jest najbardziej znaną twarzą polskiej policji. Karierę zaczął w 1991 roku w wydziale prewencji szczecińskiej Komendy Wojewódzkiej. Trzy lata później został jej rzecznikiem prasowym. Wtedy w serwisach prasowych zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji kryminalnych ze Szczecina. W 1997 roku zaangażowanie Biedziaka w promowanie pozytywnego wizerunku policji w mediach dostrzegła Komenda Główna. Awansował na rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji. W krótkim czasie stworzył nowy wzorzec rzecznika - był zawsze dostępny dla dziennikarzy pod telefonem komórkowym.
Biedziak decyzję o odejściu na policyjną emeryturę podjął w ubiegłym roku. Nieoficjalnie mówiło się, że była skutkiem konfliktu między MSWiA, a Komendą Główną po tragiczniej śmierci dwójki policjantów. W grudniu dyrektor Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Serafin, po zakrapianej alkoholem imprezie, poprosił o odwiezienie radiowozem do domu w Siedlcach. W drodze powrotnej auto wpadło do bagna. Funkcjonariusze utonęli. Po ich zaginięciu ministerstwo utrzymywało, że policjanci wykonywali "zlecenia dla MSWiA". Potem się okazało, że wieźli do domu nietrzeźwego dyrektora. Nie był to pierwszy konflikt Biedziaka z przełożonymi z ministerstwa.
W 2003 r. był postrzegany jako jeden z inspiratorów ujawnienia przecieku starachowickiego. Stanowisko wiceszefa policji stracił wówczas Adam Rapacki, a Biedziaka wysłano do Poznania. Do łask wrócił, gdy szefem policji został Marek Bieńkowski. Biedziak został dyrektorem Biura Komunikacji Społecznej. - Przejście do dziennikarstwa to po trosze ucieczka od polityki - mówi Biedziak. - Być może zbyt naiwnie sądziłem, że policja na świecie i w Polsce może być apolityczna.
Głośnym przejściem do mediów było objęcie przez mistrza olimpijskiego w chodzie Roberta Korzeniowskiego stanowiska szefa redakcji sportowej w TVP. Swoich sił w dziennikarstwie, ale z miernym skutkiem, próbowała znana z "Big Brothera" Agnieszka Frykowska, która chciała pisać w tabloidzie.

(oprac. KRP, 10.01.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.