Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

DAZN uruchamia kanał ze sportami kobiet. „Podnieść do rangi sportu męskiego”

Kobiece sporty w Niemczech i Austrii dostaną nową platformę promocyjną już 16 marca (fot. materiały prasowe)

Sportowy serwis streamingowy DAZN uruchomi 16 marca w Niemczech i Austrii bezpłatny, wspierany reklamami kanał poświęcony sportom kobiet.

Kanał FAST DAZN RISE będzie początkowo dostępny w Samsung TV Plus i Waipu.tv, a wkrótce pojawi się na innych platformach, takich jak LG i Cliq.

W programie znajdą się transmisje i najważniejsze wydarzenia z rozgrywek piłkarskich, m.in. UEFA Women's Champions League, francuskiej i hiszpańskiej pierwszej ligi - Division 1 Féminine i LaLiga Femenina, a od września także Bundesligi. Będą również transmisje z golfa, piłki ręcznej, koszykówki, hokeja i boksu. Wyświetlane mają być także filmy dokumentalne.

Najbliższe wydarzenia kobiecej Ligi Mistrzów w piłce nożnej to mecze ćwierćfinałowe Bayernu Monachium z Arsenalem Londyn w dniach 21 i 29 marca oraz Paris Saint-Germain z VfL Wolfsburg 22 i 30 marca.

"Chcemy, aby sport kobiecy znalazł się w centrum uwagi i został podniesiony do rangi sportu męskiego poprzez zwiększenie jego oglądalności i atrakcyjności dla szerszej publiczności. Uruchomienie DAZN RISE to kolejny krok w naszej strategii" - oświadczyła Alice Mascia, CEO DAZN w regionie DACH (krajów niemieckojęzycznych).

Nowy kanał ma nadawać reklamy. W grudniu na platformie Waipu.TV ruszył kanał DAZN FAST, natomiast Samsung TV Plus udostępnił stację DAZN FAST+. FAST DAZN Rise będzie więc trzecią bezpłatną stacją serwisu.

(MAC, 09.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.