Dział: INTERNET

Dodano: Luty 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Super Express" przygotował program wideo w technologii rozszerzonej rzeczywistości

„Rok Wojny” przygotowała redakcja „Super Expressu”, a za produkcję od strony technicznej odpowiada firma Veles Production

„Super Express” (Grupa ZPR Media) w piątek nadawał w internecie program opracowany w technologii rozszerzonej rzeczywistości. To pokazuje możliwości działu wideo Time SA, w którym pracuje już 50 osób.

W piątek „Super Express” przez ponad pięć godzin nadawany był specjalny program pt. „Rok Wojny” przygotowany po raz pierwszy przez redakcję w technologii rozszerzonej rzeczywistości.

- Przenieśliśmy się do oblężonego ukraińskiego miasta. Wszystko, co widz zobaczył, oparte jest na assetach - modelach 3D przedstawiających zeskanowane ukraińskie miasta po rosyjskich atakach. Assety zostały zakupione na potrzeby realizacji wydania specjalnego, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na odbudowę Ukrainy – zapowiada Magdalena Godzik, odpowiedzialna za kontakty z mediami w grupie ZPR.

Specjalny program „Super Expressu" rozpoczął się 24 lutego o godz. 8.45. Kilkunastu gości, m.in. prof. gen. Wojska Polskiego w stanie spoczynku Bogusław Pacek, były zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Operacji Adam Kobieracki, ekspert ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu Marek Budzisz, debatowało nad wydarzeniami minionego roku.

Program był dostępny na trzech platformach: YouTube, Facebooku oraz www.se.pl. – można go było oglądać na żywo lub odtworzyć po zakończeniu emisji. Wypowiedzi gości można było przeczytać na sąsiadującej z obrazem transkrypcji tekstowej.

„Rok Wojny” przygotowała redakcja „Super Expressu”, a za produkcję od strony technicznej odpowiadała firma Veles Productions. Scenografie wirtualne oparto na silniku graficznym czasu rzeczywistego Unreal Engine 5.1, wykorzystano system trackingu Stype RedSpy 3 oraz ramię ze sterowaną głowicą Stype Human Crane.

- Choć na razie działamy w ramach wydania specjalnego, to nasze plany dotyczące nowych produkcji wideo, szczególnie dla „Super Expressu” i to w roku wyborczym, zakładają stały udział rozszerzonej rzeczywistości – informuje "Presserwis" Jędrzej Nowak, dyrektor działu wideo i audio Time SA (Grupa ZPR Media).

Dział wideo w Time SA zatrudnia już ok. 50 osób. W analogicznym czasie ub.r. pracowało w nim kilkanaście osób. - Przewidujemy, że w tym roku będzie w nim pracować ok. 80 osób – mówi Magdalena Godzik.

(JF, 24.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.