Dział: INTERNET

Dodano: Luty 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Susan Wojcicki po dziewięciu latach przestaje być szefową YouTube

Susan Wojcicki jest z Google prawie od chwili powstania, to znaczy od prawie ćwierć wieku (fot. Wikimedia Commons/TechCrunch)

Susan Wojcicki rezygnuje ze stanowiska dyrektorki generalnej YouTube po dziewięciu latach dyrektorowania i 24 latach pracy dla Google. Dołączała jako jedna z pierwszych, kiedy firma była jeszcze w fazie rozruchu. Na stanowisku starszego wiceprezesa koncernu i CEO serwisu zastąpi ją Neal Mohan, obecnie dyrektor ds. produktu w YouTube.

"Zdecydowałam się wycofać ze swojej roli szefowej YouTube i rozpocząć nowy rozdział skoncentrowany na mojej rodzinie, zdrowiu i osobistych projektach, które mnie pasjonują" - napisała w mailu skierowanym do personelu Susan Wojcicki.

Pozostanie jednak związana z YouTube i firmą macierzystą Alphabet. Napisała, że w porozumieniu z Sundarem Pichai, dyrektorem generalnym Alphabet i Google, zgodziła się przyjąć rolę doradcy. "Pozwoli mi to wykorzystać moje różne doświadczenia na przestrzeni lat" - napisała.

Susan Wojcicki dołączyła do Google w 1999 roku jako pracownik numer 16, stając się od razu dyrektorką ds. marketingu wyszukiwarki Google. Założyciele firmy Larry Page i Sergey Brin początkowo prowadzili działania z jej garażu w Menlo Park w Kalifornii. 

Podczas wieloletniej pracy w Google nadzorowała zarządzanie produktami AdSense, Google Book Search i Google Video, a także dystrybucję produktów firmy. Zanim dołączyła do Google, pracowała w firmach Intel, Bain & Co. oraz R.B. Webber & Co.

W lutym 2014 roku została dyrektorką generalną YouTube.

(MAC, 17.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.