Dział: PRASA

Dodano: Luty 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Gajda nie będzie już naczelnym "Dziennika Zachodniego"

Grzegorz Gajda był redaktorem naczelnym "Dziennika Zachodniego" od kwietnia 2021 roku, czyli od momentu, kiedy w Polska Press zaczął działać Orlen (screen: YouTube/EFP)

Grzegorz Gajda nie będzie już redaktorem naczelnym "Dziennika Zachodniego" (Polska Press) - dowiedział się "Presserwis".

O zwolnieniu Grzegorza Gajdy we wtorek nie wiedzieli jeszcze dziennikarze "DZ". Informatorzy wskazują, że odwołanie może mieć związek z redukcją stanowisk redaktorów naczelnych w ramach tworzenia makroregionów w strukturze wydawnictwa. Już teraz wspólnych naczelnych mają "Głos Pomorza" i "Dziennik Bałtycki", "Gazeta Lubuska" i "Gazeta Wrocławska" oraz "Echo Dnia" i "Dziennik Łódzki". Od dawna pod jednym naczelnym funkcjonują krakowskie tytuły "Gazeta Krakowska" i "Dziennik Polski" oraz białostockie "Kurier Poranny" i "Gazeta Współczesna".

Czytaj też: Dziennikarze Polska Press będą robić materiały dla TVP. Wyprodukują newsy wideo z powiatów

Ani Grzegorz Gajda, ani rzecznik prasowy Grupy Polska Press Wojciech Paczyński nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Grzegorz Gajda był redaktorem naczelnym "Dziennika Zachodniego" od kwietnia 2021 roku, odkąd wydawnictwo Polska Press zostało przejęte przez Orlen. Działać wtedy zaczął nowy zarząd w składzie z Dorotą Kanią, redaktorką naczelną koncernu, a jego pierwszymi decyzjami było pozbycie się wszystkich naczelnych, którzy alarmowali o możliwym upolitycznianiu tytułów regionalnych.

Czytaj też: Stanisław Wróbel nowym naczelnym łódzkich dzienników Polska Press

Gajda wcześniej był związany z Telewizją Katowice i Radiem eM, prowadzonym przez Instytut Gość Media. W latach 2004-2012 był menedżerem ds. PR i marketingu w WYG International/IMC Polska. Wcześniej zarządzał firmami marketingowymi Aquarius Promotion i Pol-Studio. Jest też wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia dotyczące nowych mediów.

(PAR, 15.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.