Dział: PRASA

Dodano: Luty 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Związkowcy przed dzisiejszym spotkaniem z zarządem Agory. "Chcemy wiedzieć, czy szykują się zwolnienia"

Agora nie ujawnia planów. Dzisiaj więcej dowiedzą się związkowcy, którzy poprosili o spotkanie z zarządem (fot. Piotr Molęcki/East News)

W środę o godz. 10 związkowcy spotkają się z zarządem Agory w sprawie wydzielenia spółek Gazeta.pl i „Gazeta Wyborcza”. - Musimy wiedzieć, jakie skutki dla szeregowych pracowników może mieć ten proces - mówi Igor Rakowski-Kłos, członek prezydium Organizacji Zakładowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Agorze.

- Będziemy słuchać i zadawać pytania - ucina Rakowski-Kłos zapytany o postulaty związku przed spotkaniem z zarządem.

Zdradzić postulatów związkowców przed środowym spotkaniem nie chce również Ariadna Rozwadowska, przewodnicząca "Solidarności" w Agorze. Zapytana o wnioski ze spotkania pracowników "Gazety Wyborczej” z dyrektorem wydawniczym Wojciechem Bartkowiakiem, nie chce komentować sprawy. Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, spotkanie wewnętrzne w Agorze wywołało konsternację: pomijano pytania o "optymalizację kosztów", czyli o zwolnienia.

- Nie mogę mówić o szczegółach, bo takie było zastrzeżenie na tym spotkaniu. O jednym mogę powiedzieć: niewiele można było z niego zrozumieć - powiedział "Presserwisowi" w czwartek Łukasz Cynalewski, członek Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Agory SA i Inforadia sp. z o.o.

Na dwa dni przed środowym spotkaniem ze związkowcami Wojciech Bartkowiak nie odpowiedział na pytanie "Presserwisu”, w jaki sposób "Gazeta Wyborcza” miałaby na siebie zarabiać po wyodrębnieniu do osobnej spółki i czy sposobem na monetyzację treści cyfrowych miałoby być m.in. tworzenie serwisów tematycznych, tak jak zapowiadano na początku tego roku.

Plany wydzielenia spółek z Agory SA są jawne - zawarte w uchwałach przygotowanych na zaplanowane na 1 marca nadzwyczajne walne zgromadzenie.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektów uchwał, "przedłożenie NWZ ww. uchwał związane jest z rozważanym przez Zarząd Agora S.A. projektem reorganizacji Grupy Kapitałowej Agora S.A., polegającym na wydzieleniu z Agora S.A. poszczególnych segmentów biznesowych działających w ramach Spółki (Gazeta.pl, Gazeta Wyborcza, Wydawnictwo Agora) oraz segmentów wspomagających, tzw. back office (IT, HR, Administracja, Finanse)".

Według spółki "proponowana zmiana ma na celu ujednolicenie zasad zarządzania w ramach GK Agora w taki sposób, aby zarządzający wszystkimi biznesami i segmentami wsparcia w Grupie funkcjonowali w ramach tych samych zasad pełnej odpowiedzialności za realizację strategii, wyniki, zespół oraz działalność operacyjną swojego biznesu".

(MZD, 15.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.