Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Baidu włączy sztuczną inteligencję do swojej wyszukiwarki internetowej

Baidu specjalizuje się w usługach i produktach związanych z internetem oraz sztuczną inteligencją

Chińska firma technologiczna Baidu planuje uruchomienie w marcu usługi chatbota ze sztuczną inteligencją, podobną do ChatGPT firmy OpenAI. Usługa ma ruszyć jako samodzielna aplikacja i stopniowo być włączana do wyszukiwarki internetowej.

Technologia ChatGPT służy do generowania odpowiedzi na dane wprowadzane przez użytkowników. Chatboty w Chinach koncentrują się obecnie na interakcjach społecznych, podczas gdy ChatGPT lepiej radzi sobie z bardziej profesjonalnymi zadaniami, takimi jak programowanie i pisanie esejów.

Wcześniej Microsoft zainwestował 1 mld dol. w firmę OpenAI z siedzibą w San Francisco. Firma pracuje również nad dodaniem oprogramowania do generowania obrazów OpenAI dla swojej wyszukiwarki Bing.

Czytaj też: Viaplay będzie wysyłał swoich reporterów na większość wyścigów Formuły 1

(MAC, 04.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.