Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawie 1 mln widzów ogląda w TVP 2 program "You Can Dance – nowa generacja"

Jedną z jurorek programu jest Ida Nowakowska-Herndon (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Średnio 990 tys. widzów przyciąga do TVP 2 nowy sezon tanecznego talent show "You Can Dance – nowa generacja". Druga edycja ma lepszy start niż pierwsza, ale notuje porównywalny wynik z oglądalnością premierowego sezonu jesienią 2021 roku.

TVP 2 pokazuje program w piątki wieczorem, od 6 stycznia – najpierw o 20.35, a od drugiego tygodnia o 20.50. Co piątek emitowane są po dwa odcinki. Dwójka w trakcie "You Can Dance – nowa generacja" ma średnio 8,28 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej 4+ i 6,5 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Czytaj też: "The Voice Senior" w TVP 2 gromadzi mniej widzów, ale i tak przyciąga prawie 2 mln osób

Pierwszy sezon "You Can Dance – nowa generacja" zadebiutował we wrześniu 2021 roku w TVP 2 i był nadawany w piątki po 20. W pierwszych tygodniach przyciągał do Dwójki średnio 856 tys. widzów. Program następnie został jednak przeniesiony do TVP 1 na niedziele o 17.15. Talent show oglądało średnio 1 mln widzów przy udziałach 8,28 proc. w grupie ogólnej 4+ i 5,94 proc. w komercyjnej 16-49.

W jury "You Can Dance – nowa generacja" zasiadają tancerka i prezenterka Ida Nowakowska-Herndon, aktorka i prezenterka Katarzyna Cichopek oraz choreograf Agustin Egurrola.

Program jest oparty na formacie "So You Think You Can Dance. The next generation". Biorą w nim udział utalentowane tanecznie dzieci. Wcześniej "You Can Dance" w wersji dla dorosłych można było oglądać w TVN. Pokazano dziewięć edycji. Ostatnią, nadaną wiosną 2016 roku, śledziło średnio 1,32 mln widzów.

Czytaj też: TVP wiosną bez nowego tanecznego programu z udziałem seniorów

Dane: Nielsen Media.

(KOZ, 29.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.