Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Murdoch wstrzymuje fuzję News Corp z Fox Corporation

Rupert Murdoch 11 marca skończy 92 lata, a wciąż jest aktywny na rynku medialnym (fot. Wikimedia Commons/Eva Rinaldi)

Rupert Murdoch oznajmił, że wycofuje się z planów dotyczących ponownego połączenia Fox Corporation z News Corp.

Koncern Fox otrzymał list podpisany przez szefa medialnego imperium oraz jego syna i dyrektora generalnego Fox Corporation - Lachlana Murdocha - w którym "określono, że połączenie nie jest optymalne dla akcjonariuszy” żadnej z firm. Przynajmniej obecnie. Tymczasem News Corp prowadzi zaawansowane rozmowy na temat sprzedaży swoich udziałów w Move Inc., spółce macierzystej Realtor.com i spółce CoStar Group, zajmującej się nieruchomościami komercyjnymi.

Oprócz Dow Jones, wydawcy m.in. "The Wall Street Journal", koncern należący do 92-letniego Ruperta Murdocha posiada również takie aktywa, jak wydawca książek HarperCollins i "The New York Post". W 2014 roku News Corp nabył 80 proc. udziałów w Move. Pozostałe 20 proc. nabyła REA Limited Group, australijska firma zajmująca się nieruchomościami (News Corp posiada w niej 61,6 proc. udziałów).

Fox Corporation jest właścicielem prawicowych sieci telewizyjnych Fox News i Fox Business, głównych konkurentów CNBC. Murdoch oddzielił News Corp od Foxa w 2013 roku. Jego rodzina kontroluje ok. 40 proc. praw głosów w obu firmach.

(MAC, 26.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.