Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sławomir Kamiński szefem działu foto "GW" i Agencji Wyborcza.pl

Sławomir Kamiński jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotografii prasowej (fot. Marta Rybicka)

Od lutego 2023 roku zespołem foto "Gazety Wyborczej" i jednocześnie Agencji Wyborcza.pl pokieruje fotoreporter Sławomir Kamiński, laureat Grand Press Photo 2019, związany z "GW" od 30 lat.

Sławomir Kamiński zastąpi Beatę Łyżwę-Sokół, która skorzystała z możliwości dobrowolnych odejść w ramach zwolnień grupowych w Agorze.

"Sławomir Kamiński jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie fotografii prasowej. Ma wiedzę, doświadczenie i - co bardzo ważne - energię do działania" - stwierdził w komunikacie Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", odpowiedzialny m.in. za obszar foto. Sławomir Kamiński dodał: "Jestem fotoreporterem, który żyje newsem, dla którego każdy kolejny dzień to czysta kartka. Moja nowa rola to ukłon w kierunku takiej właśnie fotografii i rzetelnej informacji w najlepszym wydaniu, firmowanej przez »Gazetę Wyborczą«".

Sławomir Kamiński będzie szefem zarówno działu foto "Gazety Wyborczej", jak i Agencji Wyborcza.pl. Wcześniej działała ona pod nazwą Agencja Gazeta, a powstała w 1994 roku. Obecnie reprezentuje kilkudziesięciu fotoreporterów.

Sławomir Kamiński to fotoreporter związany z "Gazetą Wyborczą" od 30 lat. Jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotografii prasowej, w tym zdobywcą nagrody głównej za Zdjęcie Roku w konkursie Grand Press Photo 2019. Jego prace publikowane były w polskich tygodnikach i dziennikach, a także w takich tytułach zagranicznych, jak francuski "Liberation", amerykański "Newsweek", szwedzki "Dagens Nyheter" czy niemiecki "Berliner Zeitung". Jego newsowe fotografie można zobaczyć w serwisie Agencji Wyborcza.pl i światowym serwisie agencji Reuters.

(KOZ, 26.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.