Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Gazeta Polska” naklejkami walczy z TVN. "TVN i Tusk – nie zamkniecie nam ust”

"Od kilku dni trwa akcja mediów Strefy Wolnego Słowa, w ramach której do instytucji w Polsce i za granicą oraz do posłów i senatorów wysyłane są protesty przeciwko cenzurze, jaką chce wprowadzać telewizja TVN i Donald Tusk"- pisze "Gazeta Polska Codziennie", która jest powiązana z politykami PiS

Do dzisiejszego wydanie tygodnika „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie) załączono naklejki z hasłem „TVN i Tusk – nie zamkniecie nam ust”. W ten sposób gazeta Tomasza Sakiewicza "walczy z cenzurą".

Naklejka dołączana do "Gazety Polskiej" jest elementem kampanii prowadzonej także na billboardach przez jej wydawcę.

W związku z reportażem śledczym TVN 24 „Siła kłamstwa” (autorem jest Piotr Świerczek) na wniosek posła PiS i szefa podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza KRRiT wszczęła postępowanie ws. ukarania TVN. W proteście przeciwko działaniom KRRiT kilkadziesiąt redakcji gazet, portali, stacji radiowych i telewizyjnych udostępniło reportaż "Siła kłamstwa".

Jednak w sporze o ten dokument wspiera Macierewicza redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Podobnie jak wiceprezes PiS, zarzucił on TVN kłamstwo - był cytowany m.in. przez serwis Niezależna.pl.

W związku z tym TVN złożył pozew przeciwko naczelnemu Niezalezna.pl Grzegorzowi Wierzchołowskiemu oraz wydawcy serwisu - spółce Słowo Niezależne. Stacja domagała się zabezpieczenia roszczeń przed rozpoczęciem postępowania w postaci rocznego zakazu publikowania sformułowań typu: „TVN kłamie”, „TVN podaje informacje, które chronią Putina”, „TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej". Według żądań stacji zakaz miałby zarówno dotyczyć serwisu Niezależna.pl, dziennika "Gazeta Polska Codziennie" oraz "Gazety Polskiej”. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek powoda w o zabezpieczenie, a media kierowane przez Sakiewicza prowadzą teraz akcję przeciwko TVN i jakoby w ten sposób protestują przeciwko cenzurze.

Stacja TVN nie chce komentować sprawy.

(MZD, 25.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.