Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

DAZN straci miliony z powodu bojkotu prowadzonego przez kibiców Juventusu Turyn

W drużynie Juventusu występują Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik (screen: YouTube/Serie A)

Tysiące kibiców Juventusu Turyn rezygnują z subskrypcji DAZN i Sky, po tym jak klub został ukarany odjęciem 15 punktów w tabeli Serie A po dochodzeniu w sprawie transakcji transferowych.

Witryna sportowa Sole24Ore obliczyła, że strata z powodu anulowanych subskrypcji może sięgnąć 136 mln funtów, jeśli będzie 500 tys. rezygnacji.

Kampania zachęcająca do bojkotu serwisów jest prowadzona w mediach społecznościowych - hashtagi #DisdettaDAZN i #DisdettaSky. Słowo "disdettan" po włosku znaczy anulować.

Na razie ciężar bojkotu odczują tylko platformy DAZN i Sky, a nie organizator rozgrywek Serie A. Główny nadawca pokazujący mecze we Włoszech, serwis streamingowy DAZN, płaci 840 mln euro za sezon. Nabył prawa do Serie A w 2021 roku i ma je jeszcze przez trzy sezony.

Juventus Turyn, decyzją Federalnego Sądu Apelacyjnego, został ukarany odjęciem 15 punktów w tabeli Serie A w bieżącym sezonie. Wyrok dotyczy nieprawidłowości, jakich dopuścili się szefowie klubu przy sporządzaniu sprawozdań finansowych.

(MAC, 25.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.