Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokremlowska RT France kończy działalność

Rosyjska stacja nie ma sobie nic do zarzucenia, uważając, że to właśnie dzięki niej wojna w Ukrainie była relacjonowana "w zrównoważony sposób"

Francuski oddział rosyjskiej międzynarodowej telewizji państwowej RT poinformował, że kończy działalność. Powodem są sankcje Unii Europejskiej, w związku z którymi zostały zamrożone konta bankowe stacji.

Pod koniec lutego ubiegłego roku, wkrótce po inwazji Rosji na Ukrainę, Unia Europejska zapowiedziała, że zakaże prokremlowskiej telewizji RT ze względu na szerzenie dezinformacji na temat wojny. Francja odwołała się od zakazu, ale przegrała.

Czytaj też: Rosja nakłada karę na Apple – choć koncern w Rosji nie prowadzi działalności

Xenia Fedorova, szefowa RT France, napisała na Twitterze, że władze francuskie powołały się na dziewiąty unijny pakiet sankcji uzgodniony w grudniu ubiegłego roku. "Środki RT France zostały zamrożone na wniosek dyrekcji generalnej Skarbu Państwa. Nasz kanał nie może już kontynuować działalności" – oświadczyła.

W osobnym oświadczeniu RT France stwierdza, że zagrożone są miejsca pracy 133 osób i nazywa siebie "powiewem świeżego powietrza", dzięki czemu wojna była relacjonowana w rzekomo zrównoważony sposób. Stacja zarzuciła władzom francuskim cenzurę, stwierdzając, że RT France nigdy nie została potępiona ani ukarana z jakiegokolwiek powodu.

Czytaj też: Dezinformatorzy Hofman, Świrski i Pereira będą uczyć, jak walczyć z dezinformacją

(MAC, 23.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.