Temat: social media

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump prosi Meta Platforms o przywrócenie konta na Facebooku

Donald Trump chce znów kandydować na prezydenta, więc potrzebuje wsparcia mediów społecznościowych (fot. Wikimedia Commons/Voice of America)

Były prezydent USA Donald Trump, który niedawno ogłosił plany ponownego kandydowania w 2024 roku, wystosował do Meta Platforms prośbę o przywrócenie jego konta na Facebooku. Konto zostało zablokowane na czas nieokreślony po ataku zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia 2021 roku.

"Uważamy, że zakaz dla konta prezydenta Trumpa na Facebooku dramatycznie zniekształcił i zahamował dyskurs publiczny" – napisali przedstawiciele byłego prezydenta w liście do Meta, o czym jakio pierwsza poinformowała stacja telewizyjna NBC News.

Czytaj też: Rosja nakłada karę na Apple – choć koncern w Rosji nie prowadzi działalności

Zakaz Meta obowiązuje już od ponad dwóch lat. Od pewnego czasu wiadomo, że do sprawy została powołana specjalna komisja wewnętrzna, która w ciągu kilku tygodni rozstrzygnie, czy Trump może wrócić na Facebooka.

Po wypadkach na Kapitolu jego konto zablokowały też YouTube i Snap. W trakcie prezydentury Trump bardzo aktywnie korzystał z mediów społecznościowych. W obliczu startu do kolejnej kampanii postanowił wrócić do głównego nurtu. Wcześniej Elon Musk pozwolił mu wrócić na Twittera, ale Trump na razie nie skorzystał. Teraz zmienia zdanie. Gdy był prezydentem jego konto na Twitterze obserwowało 34 mln, a na Facebooku 88 mln osób. Tymczasem w należącym do niego serwisie Truth Social ma tylko 5 mln followersów.

Czytaj też: Netflix po dodaniu 7,7 mln ma już ponad 230 mln subskrypcji. Reed Hastings ustąpił z funkcji CEO

(MAC, 20.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.