Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ważą się losy ostatnich dodatków lokalnych "Gazety Polskiej Codziennie"

"Gazeta Polska Codziennie" ma jeszcze tylko wydania lokalne na Mazowsze i Dolny Śląsk

Ważą się losy ostatnich dodatków lokalnych "Gazety Polskiej Codziennie" (Forum SA).

- Dystrybucja prasy jest fatalna, do tego stopnia, że obecnie internet staje się podstawą docierania do odbiorców. Jeśli okaże się, że treści w serwisie "Gazety Polskiej Codziennie" czyta 20-30 razy osób więcej niż w papierze, to nie ma sensu w dalszym ciągu wydawać dodatków lokalnych – mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GPC" i współudziałowiec spółki wydającej dziennik. Zastrzega, że trwają kalkulacje finansowe, ale ostateczna decyzja w sprawie lokalnych stron jeszcze nie zapadła.

"GPC" ma jeszcze tylko dodatek mazowiecki i dolnośląski, bo z odrębnych stron dla Pomorza i Łodzi wydawca zrezygnował już w ub.r.

Tomasz Sakiewicz zapowiada, że jego redakcja pracuje nad stworzeniem serwisów lokalnych we współpracy z portalem Niezalezna.pl (Słowo Niezależne). - Do czerwca chcemy ruszyć z tym projektem – zapewnia Sakiewicz.

(MZD, 19.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.