Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Kwaśniewski redaktorem naczelnym krakowskich dzienników Polska Press

Maciej Kwaśniewski przez ostatnie lata był naczelnym "Taternika" (screen: Play Kraków News)

Maciej Kwaśniewski został redaktorem naczelnym "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Do tego pierwszego tytułu wraca po 10 latach.

Maciej Kwaśniewski zastąpił w krakowskich redakcjach Polska Press Wojciecha Muchę, który odszedł ze stanowiska naczelnego w listopadzie. Wcześniej Kwaśniewski przez lata pracował w obu tytułach. Od 2007 do wiosny 2012 roku był zastępcą redaktora naczelnego "Dziennika Polskiego". Został zwolniony po przejęciu tej gazety przez Polska Press Grupę.

Maciej Kwaśniewski z mediami związany jest od ponad 40 lat. W stanie wojennym pracował jako dziennikarz, drukarz i wydawca prasy podziemnej i wydawnictw. Pracował w "Czasie Krakowskim", "Gazecie Krakowskiej", "Dzienniku Polskim", "Don Bosco". Ostatnio swoje pasje realizował jako redaktor naczelny "Taternika".

Kwaśniewski jako szef krakowskich dzienników podlega Dorocie Kani, redaktorce naczelnej Polska Press, która przyszła do tego wydawnictwa, gdy przejął je kontrolowany przez państwo koncern PKN Orlen.

(PAR, 19.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.