Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC pod ostrzałem krytyki za wywiad z lekarzem antyszczepionkowcem

Eksperci skrytykowali pojawienie się dr. Aseema Malhotry na kanale informacyjnym państwowego nadawcy (screen: YouTube/Ivor Cummins)

BBC znalazło się pod ostrzałem krytyki za przeprowadzenie wywiadu z kardiologiem, który twierdzi, że niektóre szczepionki przeciwko COVID-19 mogą być przyczyną nadmiernej liczby zgonów z powodu choroby wieńcowej.

Eksperci skrytykowali pojawienie się dr. Aseema Malhotry na kanale informacyjnym państwowego nadawcy, oskarżając go o propagowanie skrajnych poglądów, które są "błędne", "niebezpieczne" i mogą źle nastawić opinię publiczną.

Czytaj też: BBC z pełnymi prawami do igrzysk olimpijskich do 2032 roku

Po skrytykowaniu nowych wytycznych dotyczących pandemii Malhotra zacytował dane British Heart Foundation (BHF) sugerujące, że od czasu pojawienia się COVID-19 doszło do ponad 30 tys. dodatkowych zgonów związanych z chorobami serca.

Malhotra stał się znany dzięki twierdzeniom, że szczepionki stanowią większe zagrożenie niż sam wirus. W wywiadzie dla BBC stwierdził, że jego "własne badania” wykazały, iż „szczepionki Covid mRNA niosą ze sobą ryzyko sercowo-naczyniowe". 

Dr Stephen Griffin, wirusolog z University of Leeds, powiedział: "Jestem naprawdę zdumiony tym, że BBC pozwala komuś, kto ma tak skrajne poglądy na temat szczepionek mRNA, propagować tego rodzaju treści". Inni naukowcy także skrytykowali BBC za taki brak odpowiedzialności.

Czytaj też: Autobiografia księcia Harry'ego najszybciej sprzedawaną książką w Wielkiej Brytanii

(MAC, 17.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.