Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix od 2024 roku będzie transmitować SAG Awards

Porozumienie z Netflixem pozwoli nadać uroczystościom globalny wymiar (fot. DCL "650"/Unsplash.com)

Doroczne nagrody Gildii Aktorów Ekranowych będą transmitowane w serwisie Netflix na całym świecie, począwszy od 2024 roku. Stanie się tak dzięki nowej, wieloletniej współpracy pomiędzy serwisem streamingowym a SAG Awards (Screen Actors Guild Awards).

Krajowy dyrektor wykonawczy SAG-AFTRA, Duncan Crabtree-Ireland, powiedział: "Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem współpracy z Netflixem. Nie możemy się doczekać poszerzenia globalnej widowni naszego programu. Jako jedyny telewizyjny program z nagrodami honorujący wyłącznie występy aktorów, których pracę podziwiają miliony fanów, nagrody SAG są wyjątkową i cenioną częścią wszechświata rozrywki”.

Wyróżnienia Gildii Aktorów Ekranowych w dziedzinie filmu i telewizji są bardzo istotnym wyznacznikiem szans przed późniejszą ceremonią wręczania Oscarów. Nominacje są przyznawane przez 4200 losowo wybranych, pełnych członków stowarzyszenia. Pierwsze rozdanie nagród odbyło się 25 lutego 1995 roku.

W tym roku gala zostanie przeprowadzona 26 lutego, dwa tygodnie przed Oscarami. Do tej pory była transmitowana w stacjach telewizyjnych TBS i TNT. Jednak SAG ogłosił w maju 2022 roku, że umowa dobiegła końca. Przejście na streamera to sprytne posunięcie w przypadku rozdania nagród. Zapewnia widzom bardziej przystępny cenowo sposób oglądania niż telewizja kablowa. W ubiegłym roku nagrody SAG miały 1,8 mln widzów, co stanowi spadek w porównaniu do 2 mln w 2020 i 2,7 mln w 2019 roku. Netflix tymczasem ma na świecie ponad 223 mln zarejestrowanych użytkowników.

Serwis przymierza się do wprowadzenia globalnych transmisji. Inauguracja już 4 marca br. Tego dnia Netflix pokaże na żywo występ komika Chrisa Rocka.

(MAC, 12.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.