Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SkyShowtime kupił prawa do 21 seriali Warner Bros. Discovery, w tym do "Warszawianki" z Szycem

Seriale dostępne będą dla użytkowników SkyShowtime w 22 krajach (fot. materiały prasowe)

Subskrypcyjny serwis streamingowy SkyShowtime, który w Polsce ruszy w lutym 2023 roku, nabył wyłączne prawa do 21 lokalnych seriali Warner Bros. Discovery, w tym do "Warszawianki" z Borysem Szycem w roli głównej.

Jak podano w komunikacie, umowa - zawarta po przeprowadzeniu procedury przetargowej - zapewnia SkyShowtime 168 odcinków – zarówno nowych, jak i wcześniej emitowanych produkcji oryginalnych. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Umowa obejmuje m.in. trzy nowe seriale, których produkcja została zakończona i które będą miały światową premierę na platformie SkyShowtime w 2023 roku: "ID" (Finlandia i Szwecja), "The Winner" (Czechy i Słowacja) i "Warszawianka" (Polska). Jak informowaliśmy w listopadzie, ostatni z tych seriali nie trafi do oferty HBO Max, wbrew wcześniejszym zapowiedziom. 

Dodatkowo, SkyShowtime zaprezentuje drugi sezon serialu "Tak czy owak" (Hiszpania). Pierwszy sezon tej produkcji także będzie dostępny w serwisie. 

Czytaj też: Ministerstwo Finansów: nie będzie zerowej stawki VAT na prasę i książki

Inne seriale, które zostały pozyskane w ramach umowy, to produkcje, które niedawno miały premierę w HBO Max, a teraz dostępne będą wyłącznie w SkyShowtime. Są wśród nich m.in. "Miasto niedźwiedzia" (Szwecja), "Przybysze" (Norwegia), "Kamikaze" (Dania), "Pożądanie" (Szwecja) i "Informator" (Węgry).

"SkyShowtime będzie mieć także możliwość nabycia ogólnoświatowych praw do wznowionych seriali, jak również możliwość zamówienia nowych sezonów dla wielu produkcji" - podano w komunikacie.

Oprócz wymienionych dziewięciu produkcji, również 12 innych seriali z biblioteki HBO Max dostępnych będzie na wyłączność w SkyShowtime od marca 2023 roku. Wśród tych tytułów są: "Głodni razem" (Czechy), "Foodie Love" (Hiszpania), "Hackerville" (Rumunia), "Módl się, słuchaj i zabijaj" (Szwecja), "Sin Novedad" (Hiszpania), "Prawdziwa gwiazda" (Rumunia), "Ruxx" (Rumunia), "Nieświadomi" (Czechy), "Sukces" (Chorwacja), "Cała reszta" (Hiszpania), "Trefny szmal" (Rumunia) i "Witamy na odludziu" (Norwegia).

Seriale dostępne będą dla użytkowników SkyShowtime w 22 krajach. SkyShowtime we wrześniu ruszył w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji, w listopadzie w Holandii i Portugalii, a w połowie grudnia - w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Kosowie, Czarnogórze, Serbii i Słowenii. W lutym 2023 roku serwis zadebiutuje w Polsce, a także w Albanii, Czechach, Rumunii, Macedonii Północnej, na Węgrzech i Słowacji. W pierwszym kwartale 2023 roku premiera serwisu zaplanowana jest również w Kosowie, Andorze i Hiszpanii.

Oprócz lokalnych seriali, SkyShowtime zaoferuje dostęp do tytułów z bibliotek Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, Showtime, Sky Studios i Peacock.

SkyShowtime kompletuje obecnie zespół w Polsce. Stanowisko distribution and partnership manager SkyShowtime objęła Marta Książek. Regional marketing manager został Damian Grzesiński, a regional PR & communications manager - Agnieszka Pelc-Sławińska.

(KOZ, 11.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.