Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Lis zakłada wydawnictwo książkowe Tomy. „Będę radził sobie sam”

Tomasz Lis nie odpowiedział na pytanie, czy wśród planowych tytułów jest wywiad rzeka z nim samym (fot. Piotr Molęcki/East News)

Były redaktor naczelny "Newsweek Polska" Tomasz Lis otwiera wydawnictwo. „Będę radził sobie sam" - stwierdza.
 
 

"Już za kilka tygodni ruszy zakładane przeze mnie wydawnictwo TOMY. Plan wydawniczy tworzy się szybko. Start wkrótce" - napisał Lis na Instagramie. Jak dodał, nie przewiduje zbiórek publicznych na rozwój firmy. "Mam wrażenie, iż ostatnio apetyt ludzi na nie znacznie spadł po przykrych doświadczeniach - zbiórki na projekty, których efektów nikt na swoje oczy nie widział. Będę więc radził sobie sam" - stwierdził.

Tomasz Lis nie chce jeszcze mówić o szczegółach, w tym o tytułach, które zamierza publikować jego wydawnictwo. - To jeszcze nie ten czas - przekazał "Presserwisowi". Nie odpowiedział na pytanie, czy wśród planowych książek jest wywiad rzeka z nim samym.

Przypomnijmy, że w 2018 roku ukazała się już książka autobiograficzna Tomasza Lisa „Historia prywatna”. Opublikowało ją Wydawnictwo W.A.B.

Rynek księgarski nie dziwi się ruchowi Lisa. - Książka o nim mogłaby się sprzedawać. To dobry pomysł. Z pewnością pomogą mu też przyjaciele. Mówi się o pozycji na temat Zbigniewa Hołdysa - słyszymy w jednym z krakowskich wydawnictw.

Do końcówki maja 2022 roku Tomasz Lis był redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". Wtedy ani zarząd Ringier Axel Springer Polska, wydawcy tygodnika, ani sam Lis nie informowali o powodach zakończenia współpracy. Później na jaw wyszły skierowane w kierunku Lisa zarzuty o mobbing, który miał stosować wobec podwładnych. W konsekwencji radio Tok FM zawiesiło obecność Lisa w charakterze komentatora w piątkowych porankach stacji.

(MNIE, 05.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.