Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W czwartek „Dziennik Bałtycki” ukaże się w nowym układzie

"Dziennik Bałtycki" zlikwidował tygodniki lokalne, zastępując je subregionalnymi o większej objętości (screen: Dziennik Bałtycki)

Magazynowe wydanie "Dziennika Bałtyckiego" (Polska Press) ukaże się w nowej odsłonie. Będzie się składało z głównego grzbietu i czterech mutacji subregionalnych.

"Dziennik Bałtycki" zmieni w czwartek (bo w piątek wyjątkowo gazeta się nie ukazuje z powodu święta) układ wydania. Do głównego grzbietu dołączy cztery mutacje subregionalne: północne Kaszuby, południowe Kaszuby, Kociewie z Powiślem oraz Trójmiasto.

- Do tej pory nasi czytelnicy dostawali gazetę podstawową oraz ośmiokolumnowy tygodnik powiatowy lub subpowiatowy. Razem oferowaliśmy czytelnikom nie mniej niż 40 kolumn ciekawych treści, w ogromnej mierze lokalnych i regionalnych - mówi Artur Kiełbasiński, redaktor naczelny "DB". - Od dziś do podstawowej gazety (32 lub 40 kolumn) będziemy dodawać nie osiem, lecz 16 stron treści regionalnych.

"Dziennik" wydawał od lat co tydzień 19 tygodników lokalnych, ale część tytułów sprzedawała się w liczbie 200 egz. 

Nowe wydanie tygodników subregionalnych nosi tytuł "Rejsy Regionów". To nawiązanie do magazynu "Rejsy" ukazującego się co tydzień w "DB". Pierwsze wydanie nowych tygodników ukaże się wyjątkowo w czwartek, przed świętem Trzech Króli. Normalnie będzie trafiać do czytelników w piątki.

Według audytu Polskich Badań Czytelnictwa za III kwartał 2022 roku średnia sprzedaż pojedynczego wydania "DB" wynosiła 5991 egz., z czego 978 egz. to e-wydania.

(PAR, 04.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.