Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix kasuje serial "1899" po zaledwie jednym sezonie. Tu grał Maciej Musiał

W serialu zagrał m.in. Maciej Musiał (pierwszy z lewej) (screen: YouTube/Netflix)

Serial "1899", wprowadzany z pompą na platformę Netflixa, wbrew zapowiedziom zakończy się po pierwszym sezonie. Wiadomość potwierdził na Instagramie współtwórca serii Baran bo Odar. W niemieckiej, a właściwie międzynarodowej produkcji, brał udział także polski aktor Maciej Musiał.

List do fanów podpisał również drugi z głównych twórców, Jantje Freise. "Z ciężkim sercem musimy poinformować, że serial nie zostanie przedłużony na kolejny sezon. Chcieliśmy dokończyć tę niesamowitą podróż w 2. i 3. serii. Ale czasem los ma inne plany" - brzmi oświadczenie.

"1899", który zadebiutował na platformie w listopadzie, kończy się na ośmiu odcinkach.

Nie ma na razie oficjalnego potwierdzenia, dlaczego skasowano projekt. Zawód jest tym większy, że Odar i Freise stali za wcześniej bardzo dobrze przyjętym serialem "Dark". Tamta produkcja Netflixa liczyła trzy sezony.

"1899" to tajemnicza historia statku z imigrantami, płynącego z Europy do Nowego Jorku. Na morzu spotykają drugi statek, od dawna uznawany za zaginiony. Od tej pory rozpoczynają się kłopoty, mające też ponadnaturalny charakter.

W międzynarodowej obsadzie znaleźli się m.in. Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard Tonnesen, Rosalie Craig, a także Maciej Musiał.

(MAC, 03.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.