Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta do 7 stycznia zdecyduje, czy Trump wróci na Facebooka

Donald Trump wzgardził amnestią na Twitterze, nie wiadomo co zrobi, kiedy będzie mógł wrócić na Facebooka czy Instagram (fot. Wikimedia Commons/Shealah Craighead)

Koncern Meta Platforms przygotowuje się do ogłoszenia decyzji, w sprawie powrotu byłego prezydenta USA Donalda Trumpa na Facebooka oraz Instagram. Decyzja ma zapaść do 7 stycznia.

Została powołana grupa robocza, która ma się zająć tą sprawą. W jej skład wchodzą pracownicy z zespołów ds. polityki publicznej i komunikacji, a także z zespołu ds. polityki treści.

Ewentualna zmiana dotychczasowego stanowiska - Trump został wyrzucony z serwisów społecznościowych za podjudzanie do ataku na Kapitol 6 stycznia 2021 roku - jest związana z decyzją Elona Muska, który w listopadzie odblokował konto byłego prezydenta na Twitterze. 

Trump nie uznał za stosowne wracać na Twittera, ale może to zrobić w każdej chwili.

(MAC, 02.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.