Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z Newonce.media odszedł jeden ze wspólników. Spółka rozmawia z inwestorami

Marcin Łuniewski (pierwszy z lewej) sprzedał udziały w Newonce.media. Na zdjęciu razem z Danutą Bregułą (odeszła latem) i Michałem Michalskim (fot. materiały prasowe)

Z Newonce.media po czterech latach rozstał się Marcin Łuniewski, udziałowiec i członek zarządu - ustalił "Presserwis". Spółka prowadzi obecnie rozmowy z inwestorami. Nowe stanowiska w Newonce.media objęli Patrycja Kawka i Adrian Lewtak.

Marcin Łuniewski objął mniejszościowe udziały w Newonce.media w sierpniu 2018 roku, a w lutym 2022 wszedł do zarządu spółki razem z Danutą Bregułą (latem odeszła). Z naszych informacji wynika, że Łuniewski sprzedał udziały Adamowi Wilczewskiemu, który - jak wynika z dostępnych danych w Krajowym Rejestrze Sądowym - stał się udziałowcem większościowym. Poza Wilczewskim pakiet udziałów mają także jego żona Aneta Wilczewska oraz prezes i twórca Newonce.media - Michał Michalski (tworzy jednoosobowy zarząd).

"Upraszczanie struktury właścicielskiej i organizacyjnej ma na celu lepsze przygotowanie Newonce.media do wejścia inwestora, dzięki któremu będziemy mogli rozwijać się szybciej" - przekazała spółka "Presserwisowi". Według naszych ustaleń spółka prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami.

Ponadto Patrycja Kawka, dotychczas odpowiedzialna za zarządzanie projektami dla kluczowych klientów, objęła funkcję head of project management. Z kolei Adrian Lewtak został CTO Newonce.media. Odpowiada za rozwiązania technologiczne w zakresie produktu, analityki produktowej, marketingowej i biznesowej.

Newonce.media w 2021 roku miała 13,9 mln zł przychodów i 104 tys. zysku netto. Spółka jest właścicielem internetowego Newonce.radia, serwisu Newonce.net i baru w Warszawie. Z uruchomionej przed rokiem usługi subskrypcyjnej Newonce.club korzysta 10 tys. użytkowników.

(KOZ, 17.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.