Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joanna Kurska dziś spotka się z prezesem TVP w sprawie dalszej pracy w "Pytaniu na śniadanie"

Joanna Kurska, żona Jacka, kieruje porannym programem w TVP 2 "Pytanie na śniadanie" (Fot. Paweł Wodzyński/East News)

Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że dzis Joanna Kurska ma spotkać się z prezesem TVP Mateuszem Matyszkowiczem. Po wczorajszej informacji, że Jacek Kurski zaczyna pracę w Waszyngtonie - w Banku Światowym - tematem rozmowy może być tylko jedno: czy Kurska nadal będzie kierować porannyn programem "Pytanie na śniadanie".

W TVP pracuje Joanna Kurska, żona Jacka Kurskiego. Od września kieruje programem "Pytanie na śniadanie" w TVP 2. Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że Kurska ma dziś spotkać się z prezesem TVP Mateuszem Matyszkowiczem.

Nie jest znany powód tego spotkania, ale w redakcji "Pytania na śniadanie" mówi się, że Matyszkowicz rzeczywiście może zakończyć współpracę z Kurską, choć - jak nieoficjalnie ustaliliśmy - obecna szefowa śniadaniówki TVP 2 na razie nie zamierza wyjeżdżać z Polski, jak jej mąż.

Czytaj też: Jacek Kurski nie idzie do polityki. Przechodzi do Banku Światowego

- Joanna Kurska i Jacek Kurski zrobili się niewygodni dla obecnego obozu rządzącego, więc ewentualne podziękowanie Joannie Kurskiej za współpracę nie będzie wielkim zaskoczeniem - mówi nam osoba z TVP, chcąca zachować anonimowość. 

Przypomnijmy, że Jacek Kurski, były prezes TVP, został przedstawicielem Polski w radzie dyrektorów wykonawczych Banku Światowego. Zdaniem dziennikarzy ekonomicznych jego nominacja jest absurdalna, ma charakter czysto polityczny, a Kurski nie ma żadnych kompetencji, aby ją pełnić, i nawet nie ma pojęcia, co ona oznacza.

(KOZ, MNIE, 08.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.