Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Jarosław Kawecki, współtworzył Radio Kierowców w Polskim Radiu

Jarosław Kawecki miał 67 lat (fot. archiwum)

Nie żyje Jarosław Kawecki, dziennikarz Polskiego Radia, od 30 lat związany z "Radiem Kierowców". Miał 67 lat. Wiadomość o jego śmierci podała Informacyjna Agencja Radiowa i Polskie Radio.

- Informacje Radia Kierowców, które prezentował na antenie, to były małe dzieła sztuki, nierzadko małe felietoniki. Nie tylko suche informacje. Potrafił skłonić do zastanowienia, potrafił sprowokować kierowców i pasażerów do tego, żeby wzajemnie siebie zauważali. Umiał nakłonić słuchaczy do gorących dyskusji, które trwały czasem cały jego dyżur - mówi cytowany przez IAR dyrektor Programu I Polskiego Radia Marcin Kusy.

Cytowany na radiowym Facebooku opisał Kaweckiego: "Postać nietuzinkowa. Charakterny, dowcipny i dbający o dziennikarską rzetelność".

O śmierci dziennikarza napisał również portal Etransport.pl. "Pamiętacie te piątki po północy i Radio Truck? Wszystko można było powiedzieć a On z ironią która nie zabolała albo potwierdził albo zbeształ ale tak po swojemu" - skomentował jeden z użytkowników. "Radio Truck" był trzygodzinnym radiowym magazynem nadawanym po piątkowej północy i adresowanym do kierowców ciężarówek.

Jarosław Kawecki zaczynał w studenckim radiu "Akademik" w 1976 roku. Do Polskiego Radia trafił na miesięczną praktykę wakacyjną, zorganizowaną przez Klub Dziennikarzy Studenckich. Pracę w PR 1 podjął w 1980 roku. W 2019 roku został nagrodzony Złotym Mikrofonem Polskiego Radia za mistrzowskie posługiwanie się krótką formą radiową oraz swadę i lekkość przy podejmowaniu trudnych tematów. Dwa lata temu odszedł na emeryturę.

(PAR, 06.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.