Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

MKiDN: 6 mln zł wkładu finansowego TVP w film "Orlęta. Grodno '39"

TVP jest koproducentem i dystrybutorem filmu (fot. materiały prasowe)

Telewizja Polska przeznaczyła 6 mln zł na produkcję filmu fabularnego "Orlęta. Grodno '39".

Informacje na ten temat przekazał wiceminister kultury Jarosław Sellin w odpowiedzi na interpelację posła Konfederacji Michała Urbaniaka, który chciał m.in. wiedzieć, jakie wsparcie zapewniła filmowi Polska Fundacja Narodowa i ile pieniędzy przeznaczyła TVP.

Czytaj też: Kaczyński: Kurski miał propozycję rządową, ale "uznał, że to nie jest dla niego sprawa interesująca"

"Odnosząc się do kwestii wsparcia finansowego udzielonego przez Polską Fundację Narodową, należy wskazać, że dotyczyło ono promocji filmu i zostało skierowane bezpośrednio do Telewizji Polskiej S.A., a wkład finansowy Telewizji w produkcję filmu wyniósł 6 mln zł" – przekazał wiceminister Sellin.

Film "Orlęta. Grodno '39", wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, wszedł do kin 9 września. TVP była jego koproducentem i dystrybutorem. Jest to produkcja o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 roku. Przedstawia historię walki cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej z rosyjskim najeźdźcą. W młodych bohaterów wcielili się m.in. Feliks Matecki, Wit Czernecki, Almira Nawrot i Filip Gurłacz. Partnerują im Jowita Budnik, Bartłomiej Topa, Antoni Pawlicki, Leszek Lichota, Andrzej Mastalerz, Łukasz Lewandowski.

Czytaj też: Nagrody Mediów Publicznych przyznane. Wygrali Długosz i Borowicz, Przemyk zrezygnowała

(KOZ, 06.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.