Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pracownicy "The New York Times" grożą strajkiem, jeśli do 8 grudnia nie będzie podwyżek

1036 związkowców żąda podwyżki płac odpowiadającej wymaganiom związanym z inflacją (screen: Twitter.com/Alex Feinberg)

Ponad tysiąc pracowników zrzeszonych w związku zawodowym The New York Times Co. zobowiązało się do rozpoczęcia strajku, jeśli wydawca nie zgodzi się na "kompletną i sprawiedliwą umowę” do 8 grudnia. Takie oświadczenie związek wydał na Twitterze.

Zgodnie z listem podpisanym przez 1036 osób NYT NewsGuild zabiega o płace, które "nadążają za inflacją”, a także o zachowanie i zwiększenie ubezpieczenia zdrowotnego i świadczeń emerytalnych obiecanych podczas zatrudnienia. "Przerwiemy pracę na 24 godziny w czwartek, 8 grudnia, jeśli do tego czasu nie osiągniemy pełnego i sprawiedliwego kontraktu" – napisano w liście.

Czytaj też: "The Washington Post" 25 grudnia wyda ostatni magazyn weekendowy

Członkowie związku proszą m.in. o elastyczne zasady dotyczące pracy zdalnej.

Rzecznik "The New York Times" powiedział: "Chociaż jesteśmy rozczarowani, że NewsGuild grozi strajkiem, jesteśmy gotowi zapewnić, iż The Times będzie nadal służył naszym czytelnikom bez zakłóceń". Dodał, że obecna propozycja płacowa firmy oferuje "znaczące podwyżki”.

W sierpniu prawie 300 dziennikarzy Thomson Reuters Corp. w Stanach Zjednoczonych, reprezentowanych przez organizację NewsGuild, również zorganizowało 24-godzinny strajk.

Czytaj też: Twitter znów usunął konto Kanyego Westa za sympatię dla Hitlera i negację Holokaustu

(MAC, 05.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.