Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Meller odszedł z „Drugiego śniadania mistrzów”, ale dostał talk-show w Esce Rock

Talk-show Marcina Mellera ma być nadawany w Esce Rock raz w tygodniu (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Marcin Meller poprowadzi w Radiu Eska Rock (Grupa ZPR Media) talk-show "Mellina", który zadebiutuje na przełomie roku. - Do "Drugiego śniadania mistrzów" nie mogłem zaprosić wielu artystów, którzy z zasady nie chcą rozmawiać o polityce - mówi nam Marcin Meller.

- Otrzymałem fajną propozycję. Mogę robić to, co lubię, czyli rozmawiać z ludźmi, których lubię, szanuję i znam albo wykorzystam okazję do ich poznania. I będzie to coś innego, niż robiłem w "Drugim śniadaniu mistrzów" i co planuję na kanale na YouTube, który uruchamiam - mówi "Presserwisowi" Marcin Meller. - Na YouTube będę zajmować się, przynajmniej częściowo, polityką, tak jak w "Drugim śniadaniu mistrzów". Do "Drugiego śniadania mistrzów" nie mogłem zaprosić wielu artystów, którzy z zasady nie chcą rozmawiać o polityce - dodaje.

W komunikacie prasowym Marcin Meller zapowiedział: "Tak naprawdę narzucam sobie jedno ograniczenie: bez polityki. Jest jej wszędzie pełno, a »Mellina« ma być wytchnieniem od niej dla słuchaczy i dla mnie".

Marcin Meller informuje, że propozycję współpracy otrzymał latem od Pawła Szaniawskiego, z którym pracował dawniej w "Newsweek Polska" (Meller miał w tygodniku felietony), dziś jest on wiceprezesem Radia Eska oraz prezesem spółek, do których należą koncesje Vox FM, SuperNova i Eski Rock. - Pytałem w TVN 24, czy im to nie przeszkadza. Dostałem zgodę. Z różnych powodów to się przeciągało. Audycja miała funkcjonować równolegle. Mój plan był taki, że będę robić i "Drugi śniadanie mistrzów", i "Mellinę" w Esce Rock. A będę miał jednocześnie audycję w Esce Rock i kanał na YouTube - opowiada "Presserwisowi" Meller.

Zbigniew Frączek, dyrektor programowy Eski Rock, informuje, że "Mellina" ma być projektem multimedialnym. Talk-show Marcina Mellera ma być dostępny zarówno w wersji audio, jak i wideo.

"Mellina" będzie nadawana raz w tygodniu, prawdopodobnie w weekendy, ale nagrywana ma być wcześniej. Audycja zadebiutuje na przełomie 2022 i 2023 roku, możliwe, że na antenę trafi jeszcze w grudniu.

Marcin Meller przez 14 lat był gospodarzem talk-show "Drugie śniadanie mistrzów" w TVN 24. Po raz ostatni poprowadził program w sobotę, 19 listopada.

Meller audycję "Mellina" w przeszłości prowadził w Radiu Roxy FM (Grupa Radiowa Agory).

Radio Eska Rock nadaje dziś jedynie w Warszawie, ale Grupa ZPR Media przejmuje od Telewizji Polsat ponadregionalne Muzo.fm i na jego dziewięciu częstotliwościach chce nadawać Eskę Rock. Programy stacji prowadzili w przeszłości m.in. Kuba Wojewódzki, Michał Figurski, Bartosz Węglarczyk i Maciej Stuhr.

(KOZ, 02.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.