Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fox Sports wyciął z retransmisji meczu protestującego z tęczową flagą

O sytuacji napisał serwis Deadline. Stacja się nie odniosła (screen: Deadline.com)

Amerykańska stacja telewizyjna Fox Sports 1 z retransmisji meczu piłkarskich mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Portugalią a Urugwajem wycięła 32 sekundy. To moment, w którym na boisku pokazał się protestujący, trzymający flagę w tęczowych barwach. 

Podczas powtórki spotkania widzowie zauważyli, że w 50. minucie i 33. sekundzie gry następuje cięcie z planu ogólnego i ukazuje się obraz zza głowy urugwajskiego piłkarza, a licznik wskazuje 51. minutę i czwartą sekundę, bez słowa wyjaśnienia.

W trakcie tych zabranych 32 sekund na boisku pojawił się mężczyzna machający tęczową flagą, odziany w koszulkę z napisami poparcia dla irańskich kobiet i niepodległości Ukrainy. W trakcie transmisji był widziany bardzo krótko, gdy przebiegał przez lewy dolny róg ekranu. Prowadzący transmisję John Strong z Fox Sports stwierdził: "Gra zostanie zatrzymana tutaj, bo ktoś wszedł na boisko”. Nowa wersja zawiera tylko słowa "Gra zostanie zatrzymana tutaj".

Czytaj też: TVN z powodu meczu Polaków przesuwa emisję "Top model" o blisko pół godziny

(MAC, 30.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.