Dział: RADIO

Dodano: Listopad 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spółka powiązana z Grupą RMF jedynym właścicielem Radia Alex z Zakopanego

Andrzej Mielimonka informuje, że nie ma planów zmiany nazwy Radia Alex (fot. Radioalex.com.pl)

Spółka Radio 90, powiązana z Grupą RMF, została jedynym udziałowcem Alex Media, nadawcy Radia Alex z Zakopanego.

Dotychczas Radio 90 miało 10 proc. udziałów w Alex Media, a pozostałe 90 proc. należało do firmy Polamer. - Skoro dotychczasowy większościowy udziałowiec nie chciał prowadzić już spółki, postanowiliśmy kupić jego udziały - mówi Andrzej Mielimonka, większościowy właściciel Radia 90 i prezes należącej do Grupy RMF spółki Multimedia (jest mniejszościowym udziałowcem Radia 90). Spółka Radio 90 to nadawca częstochowskiego Radia Jura i rybnickiego Radia 90.

Już wiosną Radio Alex zmieniło ramówkę, a na antenie zaczęli pojawiać się prezenterzy związani z mediami Grupy RMF. - Alex Media ma swój zespół. Jako Radio 90 współdziałamy przy tworzeniu programu. Obecnie budowane jest studio w nowej siedzibie Radia Alex - mówi Andrzej Mielimonka. Dodaje, że nie ma planów zmiany nazwy Radia Alex.

Czytaj też: TVN z powodu meczu Polaków przesuwa emisję "Top model" o blisko pół godziny

We wtorek Grupa RMF poinformowała, że Radio Alex dołącza do pakietu handlowego RMF 3D.

Piotr Sambor, który w 1990 roku zakładał Radio Alex, na początku 2022 roku przestał być prezesem Alex Media. Obecnie redaktorem naczelnym rozgłośni i prezesem spółki jest Andrzej Mielimonka.

(KOZ, 30.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.