Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

FIFA będzie chronić piłkarzy w Katarze przed nienawiścią w internecie

Organizacja, chroniąc zawodników, walczy o poprawę swojego wizerunku nadszarpniętego przez skandale, do jakich dochodziło w ostatnich latach

FIFA uruchamia nową usługę mającą na celu rozprawienie się z mową nienawiści i dyskryminacją w internecie podczas rozpoczynających się w niedzielę piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.

FIFA będzie monitorować konta w mediach społecznościowych wszystkich uczestników turnieju, skanując publiczne obraźliwe, dyskryminujące i zawierające groźby komentarze, a następnie zamierza zgłaszać je do sieci społecznościowych i organów ścigania.

Czytaj też: Do sprzedaży z "Przeglądem Sportowym" trafił "Skarb Kibica" Mistrzostw Świata 2022

"Podczas Mistrzostw Świata FIFA w Katarze 2022 z przyjemnością uruchamiamy usługę, która pomoże chronić graczy przed szkodliwymi skutkami postów w mediach społecznościowych dla ich zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia" – zapowiedział szef organizacji Gianni Infantino.

Członkowie ekip będą mogli również skorzystać z usługi moderacji, która natychmiast ukryje obraźliwe komentarze na Facebooku, Instagramie i YouTubie, zapobiegając ich przeczytaniu przez odbiorcę i jego obserwujących.

Raport opublikowany przez FIFA w tym roku ujawnił, że ponad połowa graczy podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy i Pucharu Narodów Afryki (AFCON) padła ofiarą dyskryminacyjnych nadużyć w internecie.

Działania wspiera reprezentant Brazylii Willian, którego nie ma w kadrze na mistrzostwa, ale który sam doświadczył dyskryminacji w sieci.

Czytaj też: Finał piłkarskiego mundialu najdroższy w cenniku TVP na grudzień

(MAC, 19.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.