Dział: PRASA

Dodano: Listopad 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zuzanna Krzysztofik z tekstem w "Dużym Formacie" wygrała konkurs „Uzależnienia 21 wieku”

Misją konkursu „Uzależnienia 21 wieku” jest popularyzowanie rzetelnej wiedzy na temat uzależnienia od hazardu i innych zaburzeń behawioralnych

Zuzanna Krzysztofik za opublikowany w "Dużym Formacie" reportaż „Całe życie w kasynie” uhonorowana została I nagrodą w konkursie „Uzależnienia 21 wieku” realizowanym przez Fundację Inspiratornia. Patronem medialnym konkursu jest magazyn „Press".

Wręczenie nagród nastąpiło w Warszawie podczas Międzynarodowej Konferencji 10th International Conference Pathological Gambling & Other Behavioural Addictions.

- Nasz konkurs organizowany jest corocznie już od 2015 roku. Dotychczas dziennikarze zgłosili nań ponad 400 prac. I aż 37 z nich wyróżniono - zauważa Maja Ruszpel, pomysłodawczyni konkursu.

W tym roku nagrodzeni zostali:
• I miejsce – Zuzanna Krzysztofik za reportaż „Całe życie w kasynie”, który ukazał się w "Dużym Formacie", dodatku "Gazety Wyborczej";
• II miejsce – Beata Szproch za reportaż „Dać nura” opublikowany na portalu Doba.pl;
• III miejsce – Agnieszka Urazińska za reportaż „Było 18 procent, jest 36,7. Przybywa emerytów uzależnionych od hazardu. A także menedżerów i nauczycielek”, który opublikowała Gazeta.pl w magazynie „Wolna Sobota”;
• Nagrodą specjalną uhonorowany został Miłosz Szymański za podcast „Władza i seks”, który ukazał się w cyklu „Za rubieżą”.

Misją konkursu „Uzależnienia 21 wieku” - jedynego tego typu w Polsce dla dziennikarzy - jest popularyzowanie rzetelnej wiedzy na temat uzależnienia od hazardu i innych zaburzeń behawioralnych, takich jak np. pracoholizm, seksoholizm, uzależnienie od komputera i internetu czy od zakupów.

Prace oceniło jury w składzie: przewodnicząca Katarzyna Surmiak-Domańska, prof. Barbara Giza oraz dr Bernadeta Lelonek-Kuleta. Na nagrody dla dziennikarzy przeznaczono 7,3 tys. zł.

Projekt został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach konkursu przeprowadzonego przez Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Dodatkowe nagrody w konkursie ufundowało także Wydawnictwo Iskry.

Fundacja Inspiratornia - w ramach popularyzacji wiedzy na temat współczesnych uzależnień - opublikowała właśnie cykl podcastów zatytułowanych „O hazardzie i innych nałogach…”. Jest to cykl 20 rozmów z ekspertami. Podzielono go na trzy sezony poświęcone tematycznie po kolei: uzależnieniu od seksu, uzależnieniu od gier komputerowych oraz uzależnieniu od hazardu. Autorką cyklu jest Maja Ruszpel, a podcastów można słuchać na Spotify.

(CP, 17.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.