Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ProSiebenSat.1 nie chce kupować Sky Deutschland

ProSiebenSat.1 stawia na telewizję linearną i operacje cyfrowe (fot. Wikimedia Commons/Florian Hulrbrink)

Niemiecka firma medialna ProSiebenSat.1 wydała oświadczenie, w którym zaprzecza doniesieniom mediów, że miałaby być zainteresowana przejęciem operatora płatnej telewizji Sky Deutschland.

Oznajmił to Ralf Gierig, dyrektor finansowy (CFO) ProSiebenSat.1. "Koncentrujemy się na telewizji nielinearnej i operacjach cyfrowych. Sky działa w branży płatnej telewizji, która jest trudnym biznesem w Niemczech" - powiedział agencji Reutera.

Ostatnio Reuters informował, że ProSiebenSat.1 bada możliwości zawarcia transakcji kupna płatnej telewizji Sky w Niemczech.

Pierwsze pogłoski o możliwej sprzedaży Sky Deutschland pojawiły się pod koniec października, sugerując, że nadawca płatnej telewizji może być wyceniany na ok. 1 mld euro.

(MAC, 17.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.