Dział: RADIO

Dodano: Listopad 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wieloletni prezes Eski Leszek Kozioł chce mieć radio w Słupsku

Leszek Kozioł wcześniej startował w konkursie na częstotliwość we Włocławku (fot. materiały prasowe)

Leszek Kozioł, właściciel Radia Wielkopolska i były prezes Radia Eska, chce uruchomić rozgłośnię w Słupsku - ustalił "Presserwis".

Leszek Kozioł wystartował w konkursie na częstotliwość 87,6 MHz w Słupsku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeznaczyła ją dla rozgłośni o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym. W czwartek 10 listopada mija termin składania wniosków w tym postępowaniu.

- W Słupsku brakuje stacji w formacie Radia Wielkopolska, czyli disco dance - mówi "Presserwisowi" Leszek Kozioł. Na razie nie chce podać nazwy rozgłośni, jaką zaproponował.

W 2020 roku Leszek Kozioł brał udział w konkursie na częstotliwość radiową we Włocławku (zgłosił Radio W). KRRiT koncesję przyznała Marcinie Dorocie, który stworzył tam Radio Włocławek po polsku.

Jesienią 2019 roku Leszek Kozioł uruchomił Radio Wielkopolska, nadające w północnej Wielkopolsce. Stacja korzysta z pięciu częstotliwości.

Leszek Kozioł w latach 1996-2020 związany był z Grupą ZPR. Początkowo był członkiem zarządu i dyrektorem generalnym Radia "S" Poznań, pierwszej komercyjnej stacji radiowej w Poznaniu. Następnie pełnił funkcję prezesa zarządu Radia Eska Wrocław i Radia Eska w Poznaniu. Od 2004 roku był prezesem zarządu Radia Eska SA, natomiast od 2000 roku wiceprezesem Time SA.

(KOZ, 12.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.