Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi kolejną kontrolę w Radiu Łódź

W Radiu Łódź od ponad roku trwa spór związkowców z prezesem (fot. Pixabay.com)

Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła kolejną kontrolę w Radiu Łódź – ustalił "Presserwis".

Kontrola dotyczy m.in. nagany, którą we wrześniu od prezesa Arkadiusza Paluszkiewicza otrzymał Andrzej Szymański, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Radia Łódź.

Pracownicy Radia Łódź sygnalizowali sprawę mobbingu

Prezes Paluszkiewicz naganę uzasadnił "niewykonywaniem poleceń służbowych" otrzymywanych przez pracownika od jego bezpośredniego przełożonego.

Czytaj też: Powstanie nowy portal Rolnik.gov.pl. Koszt to 2,3 mln złotych

"Zarzuty (...) są niezgodne z rzeczywistością, ponadto po terminach, jakie przewiduje Kodeks Pracy" – stwierdzili w piśmie do prezesa Arkadiusza Paluszkiewicza przedstawiciele NSZZ "Solidarność" Radia Łódź, odnosząc się do nałożonej przez niego nagany.

Z ustaleń "Presserwisu" wynika jednak, że w czasie spotkania z Państwową Inspekcją Pracy pracownicy Radia Łódź sygnalizowali też inne problemy w rozgłośni, w tym ponownie sprawę mobbingu.

Po poprzedniej kontroli, która trwała od marca do czerwca br., Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi przesłał nam informację, w której podał, że "w trakcie kontroli nie stwierdzono naruszeń ustawy o związkach zawodowych, zachowań mobbingowych czy dyskryminacyjnych". Teraz przedstawiciele PIP mieli wyjaśniać pracownikom radia, że nie badali wtedy występowania mobbingu, a same procedury antymobbingowe.

Spór związkowców z prezesem trwa od ponad roku

Jednak w przesłanej nam informacji pokontrolnej Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi relacjonował korespondencję prezesa radia Arkadiusza Paluszkiewicza z jednym z pracowników, który zwrócił się do prezesa o "zaprzestanie działań o charakterze mobbingu". Miało do nich dochodzić z powodu działalności związkowej pracownika.

Czytaj też: KRRiT ukarała Zoom TV za "Magię nagości" i Polsat Film za błędne oznaczenie wiekowe

Kamil Kałużny z PIP w Łodzi potwierdza "Presserwisowi", że w Radiu Łódź trwa kolejna kontrola. Nie komentuje jednak jej przebiegu. Z kolei Radio Łódź nie odniosło się do sprawy.

W Radiu Łódź od ponad roku trwa spór związkowców z prezesem. Związki zawodowe zarzucają Arkadiuszowi Paluszkiewiczowi m.in. wprowadzanie w rozgłośni "atmosfery terroru i zastraszenia".

Czytaj też: Piast Gliwice odmawia akredytacji dziennikarzowi, który pisze krytycznie o klubie

(MNIE, 07.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.