Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Firma Janachowskiej bez kolejnych zleceń. Redukuje zespół produkcji telewizyjnych

Wedding Dream Group produkowała dla Polsatu m.in. "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Kontrolowana przez Izabelę Janachowską i jej męża Krzysztofa Jabłońskiego spółka Wedding Dream Group, realizująca programy dla Polsatu, zakończyła współpracę z częścią osób zaangażowanych w produkcje telewizyjne. Nie wiadomo, czy Polsat będzie pokazywał kolejne sezony programów Janachowskiej. Firma przez najbliższe miesiące może pozostać bez poważnych zleceń.

Z firmą nie współpracuje już część osób realizujących programy, np. operatorów. Krzysztof Jabłoński, prezes zarządu Wedding Dream Group, tłumaczy, że przy produkcjach telewizyjnych spółka współpracuje wyłącznie z firmami lub z osobami fizycznymi na umowy o dzieło (np. właśnie z operatorami czy kierownikami produkcji itd). Z kolei osoby zatrudnione na stałe pracują przy prowadzonym przez spółkę kanale na YouTube o tematyce ślubnej i w serwisie Wd.tv.

Krzysztof Jabłoński: "Rotacja jest normalna"

Jabłoński wyjaśnia, że w 2022 roku spółka Wedding Dream Group nie przeprowadziła żadnych zwolnień etatowych pracowników. – Jeżeli występuje rotacja osób związanych z produkcją telewizyjną, to jest normalne w okresie, kiedy spółka nie produkuje programów – przekonuje. I dodaje: – Produkcje dla Polsatu rozpoczęliśmy od momentu przejścia mojej żony z TVN do Polsatu, czyli dokładnie rok temu, w związku z tym nie możemy tu mówić o sezonowym zatrudnianiu pracowników, tylko o projektowym pod konkretne produkcje telewizyjne na zlecenie stacji.

Czytaj też: "Gazeta Wyborcza" obroniła się przed zwolnieniami w Agorze. Związki wskażą nieefektywność

Jabłoński informuje, że obecnie spółka kończy rozpoczęte produkcje telewizyjne, a na przyszły rok je negocjuje. – Zasadne jest więc kontynuowanie naszego modelu biznesowego, który nie generuje kosztów poprzez płacenie współpracownikom tylko za gotowość, bez świadczeń z ich strony – podkreśla.

Spółka Wedding Dream Group - według przekazanych nam danych - w październiku miał 38 pracowników etatowych. W lutym Krzysztof Jabłoński mówił z kolei "Pulsowi Biznesu", że zespół produkcji telewizyjnych liczy 30 osób. Teraz nie odpowiedział na nasze pytanie, czy w tej liczbie uwzględnił też współpracowników.

Z Wedding Dream Group pozostaje związana producentka Joanna Tylman, w przeszłości szefowa TVN Style, co potwierdziła "Presserwisowi".

Brak decyzji odnośnie "Ślubnego pogotowia Izabeli Janachowskiej"

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Polsat nie podjął jeszcze decyzji w sprawie kontynuacji programu "10 lat młodsza w 10 dni", który Wedding Dream Group produkuje dla Polsat Cafe. – Wyniki są obiecujące, ale emisja nadal trwa i jest za wcześnie na deklaracje – mówi nam osoba ze stacji.

Czytaj też: Związki zawodowe porozumiały się z RASP w sprawie zwolnień grupowych

Nie ma też decyzji w sprawie "Ślubnego pogotowia Izabeli Janachowskiej". – Kontynuacja nie jest wykluczona, bo program miał pozytywny oddźwięk – tłumaczy osoba z Polsatu zaangażowana w tę produkcję.

Według Nielsen Media pierwszy sezon "Ślubnego pogotowia Izabeli Janachowskiej" w jesiennej ramówce Polsatu oglądało średnio 571 tys. widzów. Udziały programu były jednak niższe od średnich miesięcznych wyników kanału.

Krzysztof Jabłoński, prezes zarządu Wedding Dream Group, tłumaczy, że następną dużą produkcję telewizyjną spółka planuje na marzec 2023. – Z kolei produkcje związane z naszym kanałem YouTube oraz Wd.tv są i będą realizowane cyklicznie – zaznacza.

Wedding Dream Group planuje debiut na giełdzie

Według danych przekazanych do Krajowego Rejestru Sądowego spółka Wedding Dream Group w 2021 roku miała 4,49 mln zł straty przy 2,72 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Czytaj też: Burda Media Polska zamyka kilkanaście magazynów i będzie zwalniać pracowników

– W tym roku przychody osiągną wielkość ponad 10 mln zł, czyli będzie to spory wzrost. Rok 2022 zakończymy tak, jak było to planowane w budżecie ze stratą – zapowiada Jabłoński.

Krzysztof Jabłoński tłumaczy też, że spółki technologiczne, jak właśnie Wedding Dream Group, są kapitałochłonne i ich rozwój trwa kilka lat. – Nasz planowany cel zakończenia rozpoczętych projektów to rok 2024, a po tym okresie liczymy na satysfakcjonującą rentowność i debiut na giełdzie, która zweryfikuje wartość naszej spółki – tłumaczy, dodając, że inwestycje w spółkę realizuje wyłącznie z własnych środków.

Jabłoński podkreśla, że spółka Wedding Dream Group zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem platformy zakupowej Weddingdream.shop. – Produkcja telewizyjna to jest działalność dodatkowa spółki i uzupełnia zakres naszej oferty, ale nie jest to nasz core business. Równie dobrze, jeżeli nie będzie zleceń od stacji telewizyjnych, to nie będzie to miało większego wpływu na dalszy rozwój spółki lub jej wyniki finansowe.

Izabela Janachowska jest tancerką i ekspertką ślubną. W Polsacie prowadzi m.in. "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Krzysztof Jabłoński jest przedsiębiorcą, założycielem produkującej świece spółki Korona Candles, którą sprzedał w 2018 roku niemieckiej grupie Gala Kerzen.

Czytaj też: Kierownictwo Onetu zablokowało wywiad swoich dziennikarzy w Kanale Sportowym

(MNIE, 02.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.